• 23 Mayıs 2023
  • +
  • -

SANDIKLI GARDAŞ YARENLER DERNEĞİ EVİNİN DEVİR İMZALARI ATILDI

SANDIKLI GARDAŞ YARENLER DERNEĞİ EVİNİN DEVİR İMZALARI ATILDI

Sandıklı Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl ve Sandıklı Gardaş Yarenler Derneği Başkanı Yılmaz Demircan arasında imzalanan protokol ile Kapalı Pazar Yerinde bulunan, Sandıklı Belediyemiz tarafından yapılan dernek binası, 10 yıllığına Sandıklı Gardaş Yarenler Derneğine devir edildi.

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl; “Sandıklı ilçemizin kültürel mirasımızın yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması, gençlerimizin bu yolda eğitilmesi ile sandıklımızın gelenek, görenek ve ananelerimizin yaşatılması adına, Sandıklı Gardaş Yarenler Derneğimize, faaliyetlerinde kullanmaları için bu evi tahsis ettik.

Toplumun bütün fertlerini kapsayan, kültürel mirasımızın yaşaması için kendilerine bu bağlamda çok güveniyoruz. Özellikle gençlerimizin bu konularda eğitilmesi, yapılacak etkinliklerde ilçemizin adının değişik kültürel platformlarda duyurulması, ilçemizdeki kültürel bağın güçlendirilmesi ve ilçemizdeki unutulmaya yüz tutmuş geleneklerin gün yüzüne çıkarılması noktalarında yapacakları çalışmaları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ben bu bağlamda Sandıklı ilçemizin tanıtılmasında ve kültürel dokunun bozulmadan gençlerimize aktarılması noktasında bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyor, Sandıklı Gardaş Yarenler Derneğimize yeni binalarının hayırlı ve uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum.” Dedi.

İmza töreninin akabinde Belediye Başkanımıza kendilerine her zaman verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Sandıklı Gardaş Yarenler Derneği Başkanı Yaren Yılmaz Demircan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Öncelikle Sandıklı Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl’e ve evin yapılmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Sandıklımızdaki kültürel yapıyı, kişilerden bağımsız olarak, bütün halkımıza duyurmak, bilgilendirmek, deneyimlerinden yararlanmak istiyoruz. Ben yapacağımız bütün faaliyetlerde Sandıklımızdaki bütün hemşehrilerimizi aramızda görmek istiyor, herkese selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz.” Dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN