• 24 Kasım 2014
  • +
  • -

Sandıklıda Bisiklet Turu Yapıldı

Sandıklıda Bisiklet Turu Yapıldı

Sandıklı Doğa Sporları Derneği tarafından organize edilen, “Sandıklı Bisiklet Turu” pazar günü Belediye Meydanında yapıldı. Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün de katıldığı Bisiklet Turuna Afyon Pab (Perşembe Akşamı Bisikletçileri), Sandıklı Doğa Sporları Derneği üyeleri ve Sandıklı halkından gönüllüler katıldı. Sandıklı Belediye Meydanında başlayan turda bisikletciler ilçenin caddeleri ni sokaklarını tarihi Hisar Kalesini, Yunus Emre Türbesini ve tarihi yerleri gezdiler. Daha sonra Öğretmen Evinde öğle yemeğinden sonra program son buldu. Bisiklet turuna yaklaşık 30 bisikletli katıldı.
Afyonkarahisar Perşembe Akşamı Bisikletçileri gurubu adına kısa bir açıklama yapan Osman Çoban; “Amacımız Toplumdaki doğa, çevre duyarlığı ve bisiklet sevgisinin artmasına yardımcı olmak. Bisikleti her yaş ve kişinin yapması ve bu sporun bölgemizde yaygınlaşması için çaba göstermek. Ülke de ki diğer bisiklet gurup ve kulüpleri ile ortak faaliyet yapmak. Bisiklet konusunda ki görgü bilgi ve deneyimlerimizi artırmak. Bilgi, görgü ve deneyimlerimizi bu etkinliklere yeni başlayanlara aktarmak. Bisikletin ve genel olarak sporun amaçladığı, olgunluluk ve sorumluluk ve disiplini bir yarışma biçimi haline getirmek. Bisikletçiler arası sosyal birliği ve dayanışmayı ve paylaşımı artırmaktır.”dedi.
Başkan Çölde konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Sandıklıda böylesine güzel organizasyonların artarak devam etmesini istiyoruz. Sağlıklı bir yaşam için 7 den 77 ye herkez bisiklet sporu ile zinde ve dinç kalabilir. Bu organizasyonda emeği geçen herkeze teşekkür ediyorum bu tip organizasyonları her zaman destekleyeceğiz.” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN