• 15 Ağustos 2018
  • +
  • -

SANDIKLIMIZA KÜLTÜR BAKANLIĞINDAN BİR HİBE DAHA

SANDIKLIMIZA KÜLTÜR BAKANLIĞINDAN BİR HİBE DAHA

Sandıklı Belediyesi tarafından satın alınarak restorasyon işlemleri hızla devam eden Hisar Mahallesinde bulunan 2 adet tarihi konak gün yüzüne çıkmak için gün sayıyor.

Afyonkarahisar Valiliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen proje ile yapılan tarihi evlerde, Sandıklımızın kültürünü en iyi şekilde yansıtması için yapılan çalışmalar ara vermeden devam ediyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Tarihi Konaklarımız maharetli ustaların ellerinde geçmişimizi yansıtmak için gün sayıyor. Hisar mahallemizde tarihimize ışık tutan 100 yıllık Konaklarımızı Belediyemize kazandırdık ve restorasyon işlemlerimiz hızla devam ediyor. Yapımının ve projelerinin tamamında destek olan Valiliğimize ve Kültür Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Siz yeter ki proje hazırlayın Devletimiz her güzel projeye tam destek veriyor.” ifadelerine yer verdi.

Toplamda 1 Milyon 200 Bin liralık (1 Trilyon 200 Milyar eski para ile) ihale bedelinin tamamının Hibe olarak Kültür Bakanlığından alındı. Tarihi konaklar bittiği zaman Sandıklı Belediyesi olarak işletilerek vatandaşlarımızın beğenisine sunulacak.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN