• 8 Şubat 2016
  • +
  • -

SANDIKLIMIZA MÜJDE “KENT MEYDANI” PROJESİ BAŞLIYOR

SANDIKLIMIZA MÜJDE “KENT MEYDANI” PROJESİ BAŞLIYOR

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL seçim döneminde vermiş olduğu sözleri teker teker yerine getiriyor.

Belediye Binasının olduğu bölümde yapılacak olan ve Sandıklıda bir milat olacak olan “Kent Meydanı”  projesinin inşaatı başlıyor. Bu projenin içeriğinde; 3 Katlı yeraltı otoparkı, 3 katlı işyerleri, kafeler, restaurantlar, çay bahçelerinden oluşan sosyal tesisler, bunun yanında kalan alanlarda ise hemşehrilerimizin dinlenebilecekleri mekanlar olacak. İhaleyi kazanan, projeyi gerçekleştirecek olan firma ile Sandıklı Belediye Başkanlığı makam odasında atılan karşılıklı imzalar ile hayata geçirilen proje Sandıklımızın şimdiye kadar göreceği en güzel ve en kapsamlı projelerden birisi olacak.

Proje bittiği zaman sadece meydan kısmı yaklaşık 3000m2 lik bir alana oturmuş olacak. Bunun yanında her bir katı 1932m2 lik  toplam 5796m2 den oluşacak 3 katlı yeraltı otoparkı ayrıca 3 kattan oluşan işyerleri, kafeler ve restaurantların bulunduğu her bir katı 435m2‘den oluşan toplamda 1305m2 lik sosyal tesisleri ile bütün Sandıklı halkımıza hizmet verecek bir Kent Meydan’ı haline dönüşecek.

Konu hakkında gerçekleştirilen imza töreninde bir açıklama yapan Başkan Mustafa ÇÖL; “Attığımız bu imzalar belki de ilerleyen zamanlarda çocuklarımızın hatırlayacağı güzel bir anı olacak, bu proje Sandıklımızın şimdiye kadar gördüğü en kapsamlı ve en büyük proje olarak tarihteki yerini alacak. Seçim zamanında bu projemizi ilk açıkladığımızda bize inananlar olduğu kadar inanmayan hemşehrilerimiz de olmuş olabilir. Bizler hiçbir zaman tutmayacağımız sözler vermedik. Şimdi verdiğimiz sözü yerine getiriyor attığımız bu imza ile de tarihe not düşüyoruz. İnşaatı başlayacak olan bu proje ile yapılacak olan işyerleri, ağaçlandırma çalışmaları, yer altı katlı otoparkı, nezih ortamları, çay parkları, restaurantları ile hemşehrilerimize nefes alabilecekleri bir meydan kazandırmış olacağız. Bununla beraber Sandıklımızın otopark sorununu yapacak olduğumuz çok katlı yeraltı otoparkı ile ortadan kaldırıyoruz. Kent Meydanı projesinde emeği geçen personelime, bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen siz değerli vatandaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyor, tüm Sandıklımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN