• 25 Mart 2018
  • +
  • -

ŞEHİDİMİZ İBRAHİM ÇETİN’İ ON BİN KİŞİ DUALARLA UĞURLADI

ŞEHİDİMİZ İBRAHİM ÇETİN’İ ON BİN KİŞİ DUALARLA UĞURLADI

ŞEHİDİMİZ İBRAHİM ÇETİN’İ ON BİN KİŞİ DUALARLA UĞURLADI

Batman’ın Hasankeyf ilçesi kırsalında, 2 teröristin öldürüldüğü bölgede devam eden operasyonda çıkan çatışmada yaralanan ve tedavi için götürüldüğü Siirt Devlet Hastanesi’nde şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Çetin için Sandıklımızda cenaze töreni düzenlendi.

Şehit Çetin’in naşı, helallik alınması için inşaat ustası olan babası Salih ve annesi Cennet Çetin’in oturduğu merkez İstasyon Mahallesi’ndeki evin önüne getirildi.

Helallik alınmasının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, tören için Ulucami’ye götürüldü.

Törene, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Chp Milletvekili Burcu Köksal, Mhp Milletvekili Mehmet Parsak, Kaymakam Köksal Şakalar, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Chp İl Başkanı Kemal Demirkırkan ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Şehit İbrahim Çetin’in cenazesi öğle vakti İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından kıldırılan namazın ardından, Sandıklı Şehir Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN