• 18 Nisan 2014
  • +
  • -

Sokak İyileştirme Çalışmalarının İlk Adımı Atıldı

Sokak İyileştirme Çalışmalarının İlk Adımı Atıldı

Başkan Çöl İlçemiz  cadde ve sokaklarını iyileştirme projelerini görüşmek amacıyla Vali’likte bir toplantıya katıldı.

Tescilli Kültür varlıkları ile sit alanı içerisinde kalan sokakların iyileştirme çalışmaları için Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya katılan Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı merkezde bulunan kültür varlıklarımızın restorasyonu ile sit alanı içerisinde bulunan sokaklarımızın sağlıklı hale gelmesi için hazırlanacak olan projelere Kültür ve Turizm Bakanlığından finansal destek sağlanacağını belirtti.

Afyonkarahisar Vali’si İrfan Balkanlıoğlu  başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanımız Mustafa Çöl ile birlikte Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, AKÜ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Yaramış, AKÜ Meslek Yüksek Okulu Mimari Restorasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Hüseyin Sel, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Recep Oyur ve Kültür ve Turizm İl Müdür V. Kazım Çengelci katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanımız  Prof.Dr.Veysel Eroğlu’nun Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile yaptığı görüşme sonucu Bakanlıktan,kültür varlıklarımızın koruma amaçlı restorasyonlar için hızlı bir şekilde istenilen projeler hakkında detaylı incelemelerin yapıldığı toplantı sonunda bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunularak restorasyon çalışmalarına yönelik hazırlanacak projeler ile ödenek taleplerinin Kültür ve Turizm Bakanlığına sunulmasına karar verildi.

Başkan Çöl Sandıklı’ya daha bir çok hizmetin yağmur gibi yağacağını belirtirken,Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na Sandıklı’ya gereken önemi verdikleri için teşekkür ederek minnet duygularını iletti.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN