• 5 Eylül 2022
  • +
  • -

TÜRKİYENİN JEOTERMAL SU KULLANILAN İLK YARI OLİMPİK HAVUZUNDA SONA YAKLAŞIYORUZ

TÜRKİYENİN JEOTERMAL SU KULLANILAN İLK YARI OLİMPİK HAVUZUNDA SONA YAKLAŞIYORUZ

Sandıklı Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl’ün talimatları doğrultusunda yapımına hızla başlanan ve ilçemizde büyük bir eksikliği kapatacak olan, “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu” inşaatı hızla ilerliyor.

Kesilen kurbanların akabinde inşaatı gezen Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl, konuyla ilgili yetkililerden bilgiler alarak yapılan çalışmaları yerinde incelediler. Başkan Dr. Mustafa Çöl burada yaptığı açıklamada; “Söz verdiğimiz projeleri teker teker bitirmenin ve yine bir ilki Sandıklımıza kazandırmanın mutluluğu içerisindeyim. Bu tesisimizle artık ilçemizde yüzme bilmeyen çocuk ve genç kalmayacak. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

4665 m2’lik bir arazi üzerine yapılacak olan “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu” toplam 1245 m2 inşaat alanına sahiptir. Proje içeriğinde 312 m2 yetişkin yüzme havuzu, 53 m2 çocuk yüzme havuzu ile bina içerisinde kafeterya ve sosyal tesisler bulunmaktadır.

Türkiye’de jeotermal su kullanılacak olan ilk ve tek yarı olimpik yüzme havuzu olma özelliği taşıyan havuzumuz, ilçemizde büyük bir eksikliği gidermiş olacak ve Kasım ayının sonunda vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN