• 25 Ekim 2018
  • +
  • -

ULUSLARARASI SEMPOZYUM CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

ULUSLARARASI SEMPOZYUM CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

Uluslararası Geleneksel ve Yöresel Değerler Sempozyumu, Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek organizasyon 26 Ekim Cuma günü saat 14:00’de Hisar Mahallesinde bulunan, Sandıklı Belediyesi tarafından alınarak restore edilen iki adet tarihi evin açılışı ile başlayacak.

Türkiye’den ve Uluslararası bir çok farklı devletten gelen katılımcıların 2 gün boyunca   Sandıklı Thermal Park Otel’de verecekleri konferanslar ile  hayat bulacağı program hakkında Antalya Akdeniz Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Doç. Mehmet Ali Eroğlu tarafından yapılan açıklamada; “Sandıklı ilçemizde ilk defa düzenlenecek olan bu etkinliğimizde ulusal ve uluslar arası misafirlerimiz ayrıca karma sergi, defileler,ve müzik dinletileri gerçekleştirilecektir. 40 farklı üniversite, 15 farklı ülkeden 30 yabancı katılımcı, 110 bildiri, 100 eser, 35 workshop etkinliği ile sempozyumu tamamlamayı amaçlıyoruz.

Ben bu bağlamda sempozyumun Sandıklı’da düzenlenmesi için maddi manevi desteklerini esirgemeyen Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e, esnaf odasına ticaret odasına sandıklı stklarına  teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Sempozyum etkinlikleri 26-28 Ekim tarihleri arasında yapılarak Sandıklı Akdağ gezisi ile sona erecektir.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN