• 14 Ocak 2015
  • +
  • -

Yoğun Kar yağışı nedeniyle kriz masası oluşturuldu

Yoğun Kar yağışı nedeniyle kriz masası oluşturuldu

İlçemizi olumsuz etkileyen yoğun kar nedeniyle Sandıklı Belediyesi tarafından kriz masası oluşturuldu. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün talimatıyla oluşturulan kriz masasında alınacak önlemler ve vatandaşlardan gelen ihbar ve şikayetleri anında değerlendirilecek ekipler oluşturuldu. Belediye bünyesinde bulunan makina ve araçların tamamı seferber edilirken, İlçemizde bulunan özel sektöre ait dozer ve iş makinalarını da kiralayarak, Sandıklı’da yaşamın normal seyrinde devam etmesi için çalışmalar başlatıldı.
kriz-masasi1

Sabahın erken saatlerinde Kaplıca Sera Bölgelerinde işçi servisi yapan araçların mahsur kaldığı bilgisini alan Belediye ekipleri bu bölgelere dağılarak yol açma çalışmalarını sürdürdü. Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçenin Kaplıca, Seraların bulunuduğu bölge, TOKİ mevkii, anayol güzergahı, Tepekent Mevkii, YunusEmre Mahallesi, İstasyon ve Köprüaltı Mahallelerini dolaşarak ekiplerin çalışmalarını inceledi. Sandıklı’da Akşam saatlerinde başlayan sağnak yağmur, gece geç saatlerde yerini yoğun kar yağışına bıraktı.

kriz-masasi2

Sabaha kadar aralıksız devam eden kar yağışı şehir merkezinde yaklaşık 30 santimetreye ulaştı. Ofis kavşağında yolun trafiğe kapanmasıyla yolda kalan vatandaşlarla görüşen Belediye Başkanı Çöl, ihtiyaçlarının olup olmadığını, isterlerse kaplıcada, belediye imkanları ile çeşitli bölgelerde misafir edilebileceklerini söyledi.

 

kriz-masasi4

Belediye Başkanı Çöl yaptığı açıklamada; “Gece başlayan kar yağışı yoğunluğunu artırınca sabahın erken saatlerinde belediyemizde kriz masası oluşturduk. Belediyenin karla mücadelede geniş bir alanı kapsadığı, bu göz önüne alarak Belediye makinalarının yanı sıra, ilçemizde bulunan özel sektöre ait iş makinaları ve dozerleri kiralama kararı aldık. İlçemizin bütün bölgelerine iş makinalarını koordineli olarak dağıtarak bütün sokaklarda çalışma başlattık. Gece geç saatlerden sabaha kadar mahsur kalan sürücülere belediye ekiplerimizi görevlendirerek ihtiyaçlarının olup olmadıklarını kontrol ettirdik. Bizzat kendimde giderek yolda mahsur kalan sürücülerimizle görüşüp sıkıntılarını dinledim. Ekiplerimizi görevlendirdiğimiz bölgelerimizi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledik. Temizlik ekiplerimizde şehir içi bölgelerinde bulunan kaldırımların temizliğine devam ediyor. Çalışmalarımızla kısa sürede ilçemizde hayat normale dönecektir” dedi.

 

kriz-masasi

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN