• 18 Ağustos 2021
  • +
  • -

“YUNUSLA YÜRÜRKEN” ADLI TİYATRO OYUNU İLÇEMİZDE SAHNELENDİ

“YUNUSLA YÜRÜRKEN” ADLI TİYATRO OYUNU İLÇEMİZDE SAHNELENDİ

Trabzon Devlet Tiyatroları’nın hazırlayıp sahnelediği, “Yunusla Yürürken” isimli tiyatro oyunu Sandıklı ilçemizde sanat severlerle buluştu.

Yunus Emre’nin 700. Ölüm yıldönümü münasebetiyle Cumhurbaşkanlığımız tarafından bu yıl ilan edilen “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” ile 2021 UNESCO Yunus Emre Anma Yılı kapsamında yapılan gösteri ilçemizde beğeniyle takip edildi.

Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan Özlem Lale’nin yazdığı, Saliha Karahasan’ın yönettiği ve oyuncu Volkan Satır’ın Yunus Emre’yi canlandırdığı oyunda, büyük Türk mutasavvıfı ve halk ozanı Yunus Emre’nin kendi dünyasında varlığının sebebini araması, Hacı Bektaş-ı Veli ve Taptuk Emre ile tanışması konu ediniyor.

Oyunun dekor tasarımını Büşra Eroğlu, kostüm tasarımını Gökçe Şener, ışık tasarımını Nihat Bahar, müzik düzenlemelerini Özdeğer Bilgen ve koreografisini ise Tolga Aktekin üstleniyor.

Oyunun sonunda Sandıklı Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Öztopbaş tarafından bu güzel oyunu ilçemizde sergilediklerinden dolayı Trabzon Devlet Tiyatroları ekibine çiçek hediye ederken, İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır’da ekibe başarılar dileklerinde bulundu.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN