Zafer Kalkınma Ajansı

PROJE İÇERİĞİ

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yayınlanan Sosyal Kalkınma Ve Beşeri Gelişme Altyapı Mali Destek Programı kapsamında uygulanacak projenin faaliyet yeri ilçemiz Sandıklı seçilmiş olup, proje ile ilçede yaşayan engelliler, kadınlar ve çocukların sportif faaliyetlere katılımını destekleyecek çalışmalar yürütülecektir.

Sandıklı ilçesi tarafından uygulanacak projenin beş önemli amacı bulunmaktadır. Bu önemli amaçlar ilçenin tüm mahallelerini ve kent merkezini kapsamaktadır.

Projenin;

 1. Amacı: Engelli vatandaşların sportif faaliyetlere yönlendirilmesi,
 2. Amacı: Sandıklı’da yaşayan kadınların sportif faaliyetlere yönlendirilmesi,
 3. Amacı: Çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimlerini desteklemek amacıyla güvenli oyun alanları oluşturmak,
 4. Amacı: Belediyenin hizmet kapasitesini geliştirmek,
 5. Amacı: Eğitim ve bilinçlendirmeyi hedeflemektedir.

Proje kapsamında tüm mahalleler analiz edilmiş ve park için ihtiyaç duyulan yerler belirlenmiştir. Bu kapsamda 12 adet park uygulamaya geçecektir. Parklar engelli-engelsiz çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hitap edecek şekilde tasarlanacaktır.

Böylece ilçe genelinde yaşanabilirlik düzeyi yükselerek ilin sosyoekonomik gelişmişlik sıralamasında yükselmesine katkı sağlayacaktır.

Bu  projenin  %70’ lik kısmı zafer kalkınma ajansı tarafından, %30’luk kısmı ise Sandıklı Belediyesi tarafından finanse edilmiş olup, İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sandıklı Belediyesi’ne aittir ve T.C. Zafer Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

 

 

 

ZEKA VE KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLE

2017 YILI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

 

>>> EĞİTİM ZAFER’DEN – FİKİR SENDEN – DESTEK KOSGEB’DEN <<<

 

360 Girişimci Arıyoruz

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan protokol kapsamında 2017 yılında dönemler halinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecektir. 2017 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Birinci Dönem (2017UGE-01) kapsamında aşağıdaki tabloda gösterilen tarihler arasında Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak il merkezlerinde 3’er adet kurs açılacaktır. Her bir kursa azami 30 kişi kabul edilecek olup açılacak olan 12 kurs kapsamında toplam 360 kişiye eğitim verilmesi hedeflenmektedir.

 

Kurs-1 Kurs-2 Kurs-3
08.05.2017 – 12.05.2017 22.05.2017 – 26.05.2017 29.05.2017 – 02.06.2017

 

 50.000 TL Hibe Almak İçin Ön Şart: Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB 150 bin liraya kadar destek vermektedir. Yeni kurulacak iş yerinin kuruluş giderleri, makine teçhizat giderleri ve işletme giderleri “KOSGEB Yeni Girişimci Desteği” ile 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi şeklinde destekleniyor. Ancak bu destek mekanizmasından faydalanmak için belli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. KOSGEB’in “Yeni Girişimci Desteği”nden faydalanmak için yapmanız gereken ilk şey uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamanız ve sertifikanızı almış olmaktır.

Uzun zamandır gerçekleştirmek istediğiniz iş fikriniz konusunda sizleri cesaretlendirmesi ve işinizi kurabilmek için gerekli mali kaynağa ulaşabilmenizi sağlaması bu eğitimin en önemli faydalarındandır. Uygulamalı girişimcilik eğitimi alan sertifika sahibi girişimciler kabul ettirdikleri iş projeleriyle bugüne kadar gıdadan giyime, tekstilden elektroniğe kadar birçok alanda destek almayı başarmıştır. KOSGEB Yeni Girişimci Desteği kapsamında sağlanacak desteklerin oranı, birinci ve ikinci bölgeler için %60; üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı bölgeler için %70 olup girişimcinin kadın, gazi, birinci derecede şehit yakını veya engelli olması halinde bu oranlara %20 ilave edilmektedir. Afyonkarahisar ve Kütahya dördüncü bölgede, Manisa ve Uşak ise üçüncü bölgede yer almaktadır.

Kimler Başvurabilir, Başvuru Nasıl Yapılır?

18 yaşını doldurmuş ve Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak veya Manisa illerinde ikamet etmekte ya da çalışmakta olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir. Katılımcıların seçiminde şehit yakınlarına, gazilere, engellilere, kadınlara ve gençlere (18- 29 yaş) öncelik verilecektir. Başvurular Ajans internet sitesi aracılığıyla yapılabilecektir. Başvuru yapmak ve süreç hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

http://www.zafer.org.tr/

 

 

2017 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI (2017 TD)

Beşeri ve Kurumsal Kapasiteyi Geliştiriyoruz

Program kapsamında TR33 Bölgesi illerindeki (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak) yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlanması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda;

 • Yerel yönetimlerin başta planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetlerinin ve
 • Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmalarının desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Program kapsamında aşağıdaki konularda başvuru sahiplerine destek verilecektir:

 1. Eğitim verme
 2. Program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama
 3. Danışmanlık sağlama
 4. Lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma

 

Eğitim ve Danışmanlık Faaliyetleri İçin 1 Milyon TL Ödenek

Program için tahsis edilen toplam mali kaynak tutarı 1.000.000 TL (bir milyon Türk Lirası)’dir. Teknik destek kapsamında yararlanıcıya doğrudan mali destek verilmez. Ajans bu destekleri mevcut bütçe ve personel imkânları çerçevesinde kendi personeli eliyle veya hizmet alımı yoluyla sağlayabilir. Teknik desteğin hizmet alımı yoluyla sağlanması durumunda; her bir faaliyetin Ajans’a toplam maliyeti KDV dâhil 15.000 TL (on beş bin Türk Lirası)’yi aşamaz.

 

Kimler Başvurabilir, Başvuru Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Programa kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar ile bunların kurduğu veya ortağı olduğu tüzel kişiliği haiz işletmeler başvuru yapabilir. Program 29/12/2017 tarihine kadar açık olacaktır. Ancak Program için ayrılan ödeneğin bu tarihten önce bitmesi durumunda başvuruya kapatılacaktır. Program aşağıda belirtilen dönemler halinde uygulanacaktır:

 

Başvuru Süreci Dönem-1 Dönem-2 Dönem-3 Dönem-4 Dönem-5
Başlangıç 03.03.2017 01.05.2017 01.07.2017 01.09.2017 01.11.2017
Teslim 28.04.2017 30.06.2017 31.08.2017 31.10.2017 29.12.2017

Başvurular Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılacak olup  Program hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuru rehberini indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

http://www.zafer.org.tr/

 

 

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı

 

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı

 

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN